دکورد فروشگاه آنلاین دکوراسیون داخلی

قیمت قرنیز | راهنمای خرید

مطمئناً قبل از خرید قرنیز با سوالات متعددی روبرو هستید سوالاتی از قبیل:

 • قرنیز چیست؟
 • انواع قرنیز
 • مناسب ترین قرنیز برای نیاز من
 • چه لزومی برای خرید قرنیز وجود دارد؟
 • ابعاد قرنیز های موجود در بازار
 • رنگ مناسب برای قرنیز
 • قیمت قرنیز
 • نحوه تهیه قرنیز

در این مقاله به تمام سوالات شما پاسخ می دهیم. پس از خواندن این مقاله به راحتی و  با اطمینان خاطر می توانید اقدام به خرید قرنیز پی وی سی نمایید.

 

قرنیز چیست؟

قرنیز فیتیله یا نواری است که بصورت زائده ای عمدتاً در حد فاصل دیوار و کف ساختمان نصب می شود تا مانع تخریب دیوار و نفوذ رطوبت به دیوار شود.  همچنین برای پوشش فاصله کفپوش تا دیوار نیز مورد استفاده قرار می گیرد (حدود 1 سانتی متر). البته فارغ از کاربرد های ذاتی قرنیز عامل زیبایی مهم ترین فاکتور برای استفاده از قرنیز است.  قرنیز هایی که در حد فاصل دیوار و سقف نصب می‌شوند اصطلاحاً قرنیز سقفی گفته می شوند.

انواع قرنیز

 • قرنیز سنگی
 • قرنیز ام دی اف
 • قرنیز داکتی
 • قرنیز پی وی سی(pvc)

قرنیز پی وی سی

امروزه متداول ترین نوع قرنیز برای استفاده در ساختمان ها قرنیز pvc می باشد، قیمت ارزان تر، کیفیت، دوام و مقاومت در برابر رطوبت از جمله دلایلی است که باعث شده قرنیز pvc جای پای خود را در اکثر خانه ها و ساختمان های اداری باز کند.

قرنیز ام دی اف

یکی دیگر از قرنیز های متداول در صنعت ساختمان قرنیز ام دی اف است. این نوع قرنیز ها از لحاظ زیبایی حرف اول را در میان انواع قرنیز های متداول ساختمانی می زنند. مقاومت در برابر ضربه از مهمترین نقاط قوت و مقاومت کمتر در برابر رطوبت نیز از مهمترین نقاط ضعف این نوع قرنیز ها می باشد.

قرنیز سنگی

امروزه بدلیل گرانی چه از لحاظ قیمت محصول و چه از لحاظ قیمت نصب و همچنین پر زحمت بودن و زمان بری بیشتر  نصب در کنار قدیمی شدن بدلیل گذر زمان از قرنیزهای  سنگی کمتر از سایر قرنیز های ساختمانی استفاده می شود.

قرنیز داکتی

قرنیز داکتی از جمله قرنیز های کاربردی و کار راه انداز صنعت ساختمان است. به جای عبور  دادن سیم و یا لوله از طریق داکت های روکار می توان آن ها را از درون قرنیز های داکتی  عبور داد. این قرنیز ها غالبا از جنس پی وی سی هستند اما قیمت بالاتری به نسبت سایر قرنیز های پی وی سی و ام دی اف دارند.

عمده دلایل استفاده از قرنیز ساختمانی :

 • زیبایی: امروزه استفاده از قرنیز ساختمانی به حدی مرسوم شده است که در صورت عدم استفاده از قرنیز گویی منزل شما چیزی کم دارد!
 • محافظت از دیوارها: قرنیز به عنوان یک مانع از نردیکی بیش از حد وسایل منزل به دیوارها جلوگیری می کند.
 • پوشش کفپوش های ساختمانی: در صورتی که در کف ها از لمینت و یا کفپوش استفاده شده باشد عدم استفاده از قرنیز جهت جلوگیری از بلند شدگی و تخریب کفپوش ها ضروری است.
 • عایق رطوبتی: استفاده از قرنیز به عنوان یک عایق مانع گسترش رطوبت به دیوارها خواهد شد.

 ابعاد قرنیز های موجود در بازار

 قرنیز های موجود در بازار عمدتاً در ارتفاع های 7، 9، 11 و 15 سانتی متر تولید می شوند. ضخامت قرنیز ها نیز عمدتاً از 5 الی 8 میلی متر در قرنیز های پی وی سی و 8 و 16 میلیمتر در قرنیز های ام دی اف متغیر است.

انتخاب قرنیز مناسب برای خانه من

اکنون که برای خرید قرنیز  به جمع بندی رسیده اید وقت آن است که ارتفاع قرنیز مناسب برای خود را انتخاب کنید. اگر ارتفاع خانه شما کمتر از 3 متر است قرنیز 11 و 15 سانت خیلی مناسب خانه شما نیست بهتر است به قرنیز 7 و یا 9 سانت رضایت دهید. البته این را هم بدانید هیچ قطعیتی وجود ندارد و این توصیه ها کاملا عمومی است، مهم سلیقه شخص شماست.

چگونه رنگ قرنیز را انتخاب کنم؟

باز هم باید متذکر شویم که انتخاب رنگ مناسب قرنیز اصول مشخصی ندارد و بیشتر تابع سلیقه شما است اما انتخاب 2 پرده قرنیز تیره تر از رنگ کف (سرامیک یا لمینت) مرسوم است. معمولا قرنیز را یا با کف خود ست کنید و یا با دیوار، به اینصورت که اگر به عنوان مثال کف خانه  شما لمینت قهوه ای و دیوارتان سفید است رنگ قرنیز را یا از تم قهوه ای (1 یا 2 پرده تیره تر) انتخاب کنید یا از تم سفید، به هیچ عنوان تم سومی متفاوت از رنگ دیوار و یا کف انتخاب نشود.

روش تشخیص قرنیز نامرغوب

برای شناخت قرنیزی که موقع نصب و در برش با دستگاه فارسی بر به مشکل نخورد ۳ راه وجود دارد.

 • وزن شاخه

هر شاخه ۳ متری قرنیز پی وی سی 9 سانتی متری باید حداقل 900 الی 1100 گرم وزن داشته باشد.(وزن قرنیز های ام دی اف به مراتب از قرنیز های پی وی سی بیشتر است)

 •  ضخامت شاخه

حداقل ضخامت قرنیز برای اینکه در مقابل ضربه و منگنه های دستگاه میخکوب مقاومت خود را حفظ کند شش میلیمتر در قرنیز های پی وی ی و 8 میلیمتر در قرنیز های ام دی اف است.

 • ر‌وکش قرنیز

کافیست با کشیدن یک چسب پنج سانتی متری و کندن یک باره آن از کیفیت روکش قرنیز مطمئن شوید به این صورت که اگر روکش قرنیز روی چسب باقی بماند به معنای نامرغوب بودن و کیفیت نامطلوب لایه روکش آن است.

 • تخلخل قرنیز

با توجه به حساسیت های ایجاد شده خریداران نسبت به ضخامت قرنیز برخی شرکت ها به منظور افزایش ضخامت قرنیز بدون لحاظ کردن چگالی استاندارد،  اقدام به افزایش ضخامت می کنند که همین امر موجب تخلخل قرنیز و افزایش مصنوعی ضخامت قرنیز می گردد که در برش، کیفیت قرنیز را کاهش خواهد داد.

چگونه قرنیز ها را نصب می کنند؟

قرنیز ها عمدتا یا روی قرنیز سنگی قدیمی نصب می شود و یا روی دیوار گچی در صورتی که بخواهید قرنیز را روی قرنیز سنگی قدیمی نصب کنید علاوه بر دستگاه فارسی بر برای برش قرنیز ها، حتما باید نصاب برای چسباندن قرنیز ها بجای دستگاه میخکوب از چسب (چسب آکواریوم ) استفاده شود. تقریبا برای هر 10 متر طول به یک عدد چسب آکواریوم و هر 100 متر طول به یک عدد چسب 123 نیاز است.برای چسباندن قرنیز ها (تنها روی دیوارگچی می توان از میخکوب استقاده کرد) اگر دیوارتان سنگی یا سیمانی باشد عملیات چسباندن صرفا با چسب انجام می شود اما در صورتی که جنس دیوارتان گچی با ضخامت حداقل 1 سانتی متر باشد نصاب بجای چسب  می تواند از میخکوب استقاده می کند. البته در هر صورت استفاده از چسب آکواریوم توصیه می شود چرا که چسب آکواریوم موجب استحکام و طول عمر قرنیز می باشد.

نحوه محاسبه متراژ قرنیز 

برای محاسبه متراژ دقیق قرنیز حتما باید طول دیوارهای خانه را متر زده و بصورت تک به تک بر روی برگه ای نوشته و در انتها با هم جمع بزنید. نتیجه نهایی را تقسیم بر متراژ هر شاخه قرنیز (غالبا طول هر شاخه قرنیز پی وی سی 3 متر است)کنید و در انتها عدد بدست آمده را به بالا گرد کنید. بعنوان مثال اگر متراژ بدست آمده 47 متر است آن را بر 3 تقسیم می کنیم که عدد 15.6 بدست می آید و با گرد کردن آن به بالا به عدد 16 (16 شاخه) می رسیم. بنابر تجربه می توان گفت: بهتراست همواره یک شاخه به این عدد بابت پرتی های کار یا خطای محاسباتتان اضافه کنید.

متراژ تقریبی قرنیز مورد نیاز

در صورتی که به صحت متراژ برداریتان شک دارید کافی است مساحت خانه را در عدد 0.6 ضرب کنید [یعنی یک خانه 100 متری تقریبا به 60 متر قرنیز احتیاج دارد. این عدد با احتساب حمام، دستشویی و آشپزخانه است پس لازم نیست متراژ آن ها را کم کنید تنها کافی است مساحت خانه خود را در 0.6 ضرب کنید]. عدد بدست آمده مقدار تقریبی قرنیز را به شما می دهد اگر متراژ محاسبه شده تان به این عدد نزدیک بود به شما تبریک می گویم کارتان را درست انجام داده اید اما اگر اختلاف معنی داری با این عدد داشت پیشنهاد می کنم یک بار دیگر متراژ برداریتان را تکرار کنید.

 

قیمت قرنیز | بروزرسانی شده در اردیبهشت 1401

قیمت قرنیز برحسب شاخه است که برای قرنیز پی وی سی طول هر شاخه 300 سانتی متر و برای ام دی اف طول هر شاخه 366 سانتی متر می باشد. دکورد تولید کننده انواع قرنیز پی وی سی محصولات خود را با ضمانت 36 ماهه کیفیت روکش و برشکاری خدمت مصرف کنندگان گرامی ارائه می کند.

محصولات پی وی سی
قیمت
قرنیز 7 سانت پی وی سی
36.000 تومان
قرنیز 9 سانت پی وی سی 6 میل
38.000 تومان
قرنیز 9 سانت پی وی سی 8 میل
45.000 تومان
قرنیز پی وی سی ورساچه
40.000 تومان
قرنیز 10 سانت پی وی سی لوکس
75.000 تومان
نبشی پی وی سی 3 سانت
36.000 تومان
نبشی پی وی سی 5 سانت
45.000 تومان
نبشی پی وی سی 3 سانت گلدار
40.000 تومان
نبشی پی وی سی 5 سانت گلدار
50.000 تومان
محصولات ام دی اف
قیمت
قرنیز ام دی اف 9 سانت ضخامت 16 میل
68.000 تومان
قرنیز ام دی اف 9 سانت ضخامت 8 میل
58.000 تومان
قرنیز ام دی اف 7 سانت ضخامت 16 میل
58.000 تومان
قرنیز ام دی اف 7 سانت ضخامت 8 میل
50.000 تومان
قرنیز ام دی اف 11 سانت ضخامت 16 میل
90.000 تومان
قرنیز ام دی اف 15 سانت ضخامت 16 میل
115.000 تومان
میانه
30.000 تومان
میت
32.000 تومان
روکوب 3 سانت
27.000 تومان
روکوب 5 سانت
33.000 تومان
لب پله
65.000 تومان
تاشو 3 سانت
23.000 تومان
تاشو 5 سانت
27.000 تومان

فهرست مطالب