ماربل شیت برای سرویس بهداشتی و حمام

به تازگی خانه خود را بازسازی کرده و به دنبال دیوارپوش مناسب برای سرویس بهداشتی و حمام هستید؟ دوست دارید از دیوارپوشی لوکس و در عین حال مقاوم برای این قسمت از خانه خود استفاده کنید؟ بهترین گزینه برای سرویس بهداشتی و حمام، ماربل شیت است. 

در این مقاله در مورد ویژگی های ماربل شیت (Marble Sheet)، وزن و ابعاد و تمامی نکات مهمی که در استفاده از این نوع دیوارپوش اهمیت دارد به طور کامل صحبت خواهیم کرد و به تمامی سوالات شما پاسخ خواهیم داد. لطفا تا انتهای این مقاله با دکورد همراه باشید.

ویژگی های ماربل شیت برای سرویس بهداشتی و حمام 

به طور کلی ماربل شیت  یا دیوارپوش طرح سنگ از ترکیب 30 درصد پودر سنگ به همراه 70 درصد PVC تشکیل شده است و ساختار ضد آب و بدون درزی دارد. ماربل شیت سرویس بهداشتی و حمام هم دقیقا همین ترکیب را داشته و ضد آب و آنتی باکتریال می باشد.

وزن سبکی داشته و به همین دلیل بار مرده ی ساختمان را افزایش نمی دهد. به علت صاف و یکنواخت بودن سطح ماربل شیت ها، تجمع جرم و باکتری بر روی آنها به زمان خیلی زیادی نیاز دارد در نتیجه می توان گفت دارای خاصیت عدم جرم پذیری نیز می باشند.

ماربل شیت بسیار به سنگ های مرمر شباهت داشته و در عین حال قیمت مقرون به صرفه ای دارد. سرعت نصب ماربل شیت در سرویس بهداشتی، حمام و سایر قسمت های خانه بسیار بالاتر از نصب سنگ های طبیعی و سایر دیوارپوش ها می باشد.

دیوارپوش ماربل شیت توسط چسب ضد آب پلی اورتان چسبانده شده و پس از بندکشی  درزها آب از آن نفوذ نخواد کرد. ماربل شیت سرویس بهداشتی و حمام طول عمر بالایی داشته و در ابعاد بزرگ، دقیقا مانند سنگ های مرمر برش خورده و ظاهر شیک و لوکسی را به دکوراسیون داخلی و فضای سرویس بهداشتی و حمام خانه شما هدیه می دهد. ماربل شیت سرویس بهداشتی در مقابل خراشیدگی مقاوم بوده و ضد ضربه نیز می باشد.

مقاومت ماربل شیت و استحکام چسب آن در برابر آب

همانطور که پیش تر اشاره شد ورق های ماربل کاملا ضد آب بوده و چسب پلی اورتان مورد استفاده برای نصب نیز کاملا ضد آب و گیرا و مستحکم می باشد. مجموع خواص ضد آبی ماربل شیت و چسب پلی اورتان، استحکام و قدرت چسبندگی بالای این نوع چسب باعث شده تا استفاده از ماربل شیت برای سرویس بهداشتی و حمام کاملا منطقی و ضروری به نظر برسد.

آب بندی ماربل شیت سرویس بهداشتی و حمام

پس از اتمام مراحل اولیه نصب ماربل شیت در سرویس بهداشتی و حمام، نوبت به آب بندی و پوشاندن درزهای بین ورق های ماربل شیت می رسد. بندکشی این درزها توسط چسب ماستیک انجام شده و درزها به صورت کامل پوشانده می شوند و در نهایت پس از بندکشی این درزها و اطراف تمامی شیرآلات آب بندی به صورت کامل انجام شده و هیچ گونه آبی به داخل دیوار و درزها نفوذ نخواهد کرد.

نصب ماربل شیت بر روی دیوار پوش های قدیمی حمام و سرویس بهداشتی

برای نصب ماربل شیت بر روی دیوار سرویس بهداشتی و حمام در هنگام بازسازی خانه نیاز به کندن دیوارپوش های قدیمی مثل کاشی و سرامیک وجود ندارد و ورق های ماربل به راحتی توسط چسب پلی اورتان بر روی دیوار چسبانده می شوند. قدرت چسبندگی این چسب بسیار بالا بوده و تحت هیچ شرایطی کنده نمی شود. بهتر است این کار توسط نصاب به روش صحیح و اصولی صورت گیرد.

نصب و اجرای ماربل شیت در سرویس بهداشتی و حمام

نصب این متریال به خاطر ابعاد بزرگ ورق های ماربل دشواری خاصی نداشته و بسیار راحت و سریع انجام می شود اما نحوه برش و استفاده از چسب و حتی میزان چسبی که بکار می رود بسیار مهم بوده و برای این کار بهتر است از نصاب متخصص و حرفه ای استفاده شود. نصب ماربل شیت برای سرویس بهداشتی و حمام توسط نصاب متخصص معمولا در یک روز انجام می شود.

نظافت ماربل شیت سرویس بهداشتی

ماربل شیت ها سطح صاف و بدون درزی دارند و همین امر باعث می شود که جرم و باکتری به راحتی بر روی آن تجمع پیدا نکند. اما درصورت نیاز می توانید برای نظافت دوره ای و پاکیزه نگه داشتن آنها از دستمال نمدار یا شوینده های معمولی استفاده کنید. برای نظافت ورق های ماربل به شوینده ها و ضدعفونی کننده های قوی مثل وایتکس نیاز نیست زیرا وایتکس و سایر شوینده های قوی می توانند در دراز مدت  به ورق های ماربل آسیب برسانند.

وزن، ابعاد و ضخامت ماربل شیت سرویس بهداشتی و حمام

ورق های ماربل شیت چه برای محیط سرویس بهداشتی و چه برای سایر محیط ها ی خانه در ابعاد 280*122 cm و با وزن هر ورق 10-12 kg موجود می باشند. بزرگی ابعاد ورق های ماربل درست مانند سنگ های مرمر ظاهر لوکس و یکپارچه ای به محیط می دهد. همچنین بزرگی ابعاد ماربل شیت ها برخلاف ابعاد کوچک کاشی و سرامیک سرعت نصب را بالاتر برده و هزینه حمل و نقل و جابجایی را به حداقل می رساند.

ماربل شیت ها معمولا در در ضخامت 2.5 و 3.7 میلیمتر موجود بوده و هردو ضخامت از نظر طرح و کیفیت رنگ، روکش و لایه ضدخش یکسان می باشند. ولی بهتر است از ماربل شیت با ضخامت 3.7 mm برای سرویس بهداشتی و حمام استفاده کرد زیرا نسبت به ضربه شدید مقاوم تر بوده و ایست بهتری بر روی دیوار دارد و به اصطلاح خوش نصب تر هستند.

راهنمای انتخاب رنگ ماربل شیت برای سرویس بهداشتی و حمام

انتخاب رنگ و طرح ماربل شیت برای حمام و سرویس بهداشتی کاملا بستگی به سلیقه شخصی شما دارد. شما می توانید از یک رنگ کلی یا ترکیب دو رنگ و حتی دو طرح متفاوت برای سرویس بهداشتی و حمام استفاده کرده و کنتراست رنگی جذابی ایجاد کنید اما در انتخاب دو رنگ متفاوت ماربل شیت برای سرویس بهداشتی یا حمام حتما دو نکته مهم را رعایت کنید.

 • دو رنگ انتخابی بهتر است با یکدیگر همخوانی داشته و در طیف های رنگی نامرتبط نباشند.
 • نسبت 70 به 30 برای این دو رنگ انتخابی رعایت شود. مثلا از یک رنگ در 70 درصد فضا و از رنگ دیگر در 30 درصد باقمانده فضا استفاده شود.

محاسبه متراژ مورد نیاز و هزینه نهایی ماربل شیت سرویس بهداشتی و حمام

برای محاسبه متراژ مورد نیاز ماربل شیت ابتدا باید طول دور تا دور دیوار حمام یا سرویس بهداشتی را اندازه گیری کنید و عدد به دست آمده را بر عرض هر ورق ماربل شیت تقسیم کنید، عدد نهایی به دست آمده تعداد ورق های ماربل شیت مورد نیاز شما برای نصب و پوشاندن کل دیوار می باشد.

برای مثال اگر طول دور تا دور دیوار حمام خانه شما 7 متر باشد، عدد 7 بر 1.2 متر (عرض ورق ماربل شیت) تقسیم می شود و عدد نهایی5.83 می باشد. نزدیک ترین عدد به این مقدار عدد 6 می باشد یعنی شما برای پوشاندن 7 متر دیوار حمام به 6 ورق ماربل نیاز دارید.

نکته: در نظر داشته باشید که در هنگام نصب قسمتی از ماربل شیت ها به علت ارتفاع زیر 2.8 متر سرویسی بهداشتی و حمام  برش می خورند و قسمت های برش خورده به نحوی جزء پرتی کار محسوب شده و قابل استفاده نمی باشد.

هزینه نهایی با احتساب قیمت هر ورق ماربل شیت، هزینه نصب، هزینه چسب و حمل و نقل محاسبه می شود.

قیمت هر ورق ماربل شیت با ضخامت 2.5 میلیمتر 990 هزار تومان 

قیمت هر ورق ماربل شیت با ضخامت 3.7 میلیمتر 1,350 هزار تومان

قیمت نصب هر ورق ماربل شیت 350-400 هزار تومان

قیمت هر عدد چسب پلی اورتان 250 هزار تومان

قیمت چسب ماستیک برای درزگیری و آب بندی 20-30 هزار تومان

هزینه نهایی برای هر ورق: 1,600-1,750 هزار تومان می باشد. 

مزایای استفاده از ماربل شیت برای سرویس بهداشتی و حمام

استفاده از ماربل شیت برای محیط حمام و سرویس بهداشتی مزایای بیشماری دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • دارای قابلیت شستشو با شوینده های سبک، ضد آب و رطوبت
 • دارای خواص آنتی باکتریال
 • طول عمر و ماندگاری بالا
 • وزن سبک، نصب سریع و راحت، حمل و نقل آسان
 • مقاومت در برابر حرارت و دارای خاصیت خودخاموش شوندگی
 • عدم انتشار گازهای سمی و خطرناک هنگام آتش سوزی
 • مقاوم در برابر ضربات و خراشیدگی
 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه
 • ظاهر زیبا، لوکس و مدرن

در این مقاله سعی کردیم تمامی نکات مربوط به ماربل شیت سرویس بهداشتی و حمام و موارد مهم و ضروری در نصب آن، نحوه محاسبه ورق های مورد نیاز ماربل شیت برای سرویس بهداشتی و حمام  و تخمین هزینه نهایی را عنوان کنیم. اگر سوال یا نظری دارید می توانید دیدگاه تان را با ما مطرح کرده و از طریق مراجعه حضوری به مجموعه دکورد، تماس تلفنی و واتس آپ جهت خرید ماربل شیت برای سرویس بهداشتی و حمام با دکورد در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)

ماربل شیت

ترمووال

کفپوش

دیوارپوش منعطف

انواع سقف کاذب

انواع قرنیز

ثبت سفارش و مشاوره رایگان

سبد خرید