دکوراسیون داخلی منزل  2024

وقتی به چیدمان داخلی یا سبک دکوراسیون داخلی منزل خود فکر می کنید، شاید اولین چیزی که به دغدغه اصلی تان تبدیل می شود، انتخاب رنگ مناسب وسایل و هماهنگی با سبک و رنگی که انتخاب می کنید، نحوه چیدمان وسایل و انتخاب درست اکسسوری ها و دیوارپوش های منطبق با سبک دکوراسیون مدنظرتان باشد.

پیش از انتخاب وسایل و نحوه دکور کردن آنها چند سوال اساسی از خود بپرسید.

به چه رنگ هایی علاقه مندید؟

چه سبکی را می پسندید؟ مدرن، کلاسیک، مینیمال، ارگانیک، بوهمی و غیره

دیوارهای ساده بیشتر به مذاقتان خوش می آید یا استفاده از ترکیب های رنگی ملایم و تند؟

سنگ و فلز را ترجیح می دهید یا ترکیب های ملایم تری مثل چوب و متریال های مشابه آن؟

دوست دارید در نگاه اول خانه شما آرام و راحت به نظر برسد یا اینکه هیجان انگیز و اغوا کننده باشد؟

در این مقاله از انتخاب رنگ و سبک مورد علاقه و هماهنگی متریال های انتخابی با سبک مورد نظر صحبت خواهیم کرد و در ادامه در رابطه با استایل های متفاوت دکوراسیون داخلی، متریال های مرتبط با طراحی و نکات مهم در این رابطه و تاثیر چیدمان منزل بر روحیه و احساسات شما و اصول اصلی نورپردازی و چیدمان فضاهای متفاوت خانه به طور مفصل صحبت خواهیم کرد. لطفا تا انتهای این مقاله با دکورد همراه باشید.

انتخاب سبک دکوراسیون داخلی منزل

شاید هیچ ایده و تصوری از سبک دلخواه خود در طراحی دکوراسیون داخلی نداشته باشید. ایرادی ندارد، می توانید با سر زدن به منابع و مقالات متعدد و دیدن عکس های متفاوت از سبک های مختلف، ایده دلخواه خود را بیابید.

هماهنگی المان های مختلف در دکوراسیون داخلی منزل با یکدیگر

قدم بعدی انتخاب متریال های هماهنگ و منطبق با سلیقه و سبک مورد علاقه شما در دکوراسیون داخلی منزل می باشد. اگر علاقه مند به سبک های سنتی و کلاسیک هستید باید از متریال های هماهنگ با این نوع سبک استفاده کنید.

برای مثال هنگام استفاده از مبلمان کلاسیک یا استیل نمی توانید از دیوارپوش های طرح مدرن یا کفپوش و فرش با طراحی جدید و فانتزی استفاده کنید. زیرا در اینصورت نه تنها هیچ کمکی به چیدمان و استایل کردن خانه خود نمی کنید، بلکه با اینکار عدم هماهنگی و آشفتگی زیادی در استایل و چیدمان محیط پیرامون خود ایجاد می کنید.

البته با ورود به سال 2024 پیشنهاد می شود کمتر از سبک های کلاسیک استفاده کرده و بیشتر به دنبال استفاده از سبک های جدیدتر و مینیمال تر باشید.

انتخاب رنگ مناسب دکوراسیون داخلی

شناخت رنگ ها و آگاهی کامل از ترکیب رنگ های متفاوت و قرار دادن آنها به روش درست در کنار یکدیگر کمک شایانی به دکور کردن خانه و آرامش شما خواهد کرد. اگر رنگ ها را به درستی بشناسید و مکمل هر رنگ را به درستی تشخیص دهید یک قدم از بقیه جلوتر خواهید بود. انتخاب درست رنگ ها و دکوراسیون خانه شما بر اساس آن تاثیر بسزایی بر روحیه، احساسات و مزاج شما خواهد داشت.

سعی کنید تعادل رنگی را در فضای دکوراسیون خانه خود ایجاد کنید. اگر طرفدار رنگ های روشن هستید حق دارید که بیشتر از رنگ های روشن استفاده کنید ولی به خاطر داشته باشید که قرار دادن یک یا دو المان با رنگ های تیره تر می تواند تعادل رنگی خاصی در محیط خانه شما ایجاد کند.

دکوراسیون دیوارها و هماهنگی با سایر المان ها

در دنیای دکوراسیون داخلی انواع متفاوت دیوارپوش برای پوشاندن دیوارهای خانه شما موجود است. انتخاب هر یک از این نوع دیوارپوش ها بسته به سلیقه شخصی و سبکی است که شما می پسندید.

این دیوارپوش های متفاوت از انواع مختلفی مانند ترمووال چوبی(آکوپنل) یا ترمووال پی وی سی، ترموود و غیره گرفته تا انواع دیوارپوش سه بعدی مانند دیوارپوش فومی  پشت چسبدار، پی وی سی، پلیمری و چرمی و همچنین دیوارپوش ماربل شیت یا طرح سنگ و حتی دیوارپوش های سنگ مرمر و دیوارپوش PVC طولی و غیره همگی در بازار دکوراسیون داخلی موجود می باشند و انتخاب و دسترسی شما را راحت تر می کنند. در صورت تمایل می توانید دیوارپوش های فوق را از مجموعه دکورد از طریق مراجعه حضوری و اینترنتی خریداری کنید. 

همچنین امکان خرید قرنیز جهت هماهنگی با دیوارپوش های مدنظر شما از مجموعه دکورد نیز امکان پذیر می باشد.

پس از انتخاب سبک و رنگ مورد علاقه، نوبت به انتخاب دیوارپوش ها می رسد که در استایل کردن دکوراسیون داخلی منزل بسیار اهمیت دارد.

انتخاب دیوارپوش مناسب و منطبق با سایر المان ها و وسایل خانه می تواند به جذاب تر شدن فضای خانه شما کمک کرده و باعث ایجاد انرژی و احساسات مثبت در شما شود.

البته انطباق دیوارپوش انتخابی شما با کفپوش های خانه نیز اهمیت دارد و هردو باید در یک طیف رنگی و هماهنگ با یکدیگر باشند.

اصول نورپردازی در طراحی داخلی منزل

استفاده از نورپردازی مناسب و ترکیب نور سفید و زرد، جذابیت بصری محیط پیرامون و فضای داخلی خانه را دوچندان کرده و بکار بردن نورپردازی در حالت های متفاوت مثل نورپردازی مستقیم، غیرمستقیم، نقطه ای، خطی و همچنین استفاده از نورپردازی بر روی دیوارها یا قرار دادن آباژور در نواحی مختلف خانه نیز بسیار کمک کننده است.

تاثیر اکسسوری ها در دکوراسیون

استفاده مناسب از اکسسوری هایی نظیر مجسمه، گلدان، قاب عکس، تابلوهای نقاشی، آباژور، شمع، آینه و غیره در جای خود و به اندازه می تواند سهم چشمگیری در آرایش خانه شما داشته باشد. اما باید مواظب باشید که در استفاده از این نوع اکسسوری ها زیاده روی نکنید و فضای خانه را با این متریال ها آشفته نسازید. در واقع سعی کنید با بکار بردن اکسسوری در کنا رمبلمان، پرده، فرش و وسایل دیگر تعادل و آرامش را برقرار کنید.

البته نکته دیگری که باید رعایت کنید هماهنگی سبک و رنگ اکسسوری های انتخابی با سایر وسایل خانه است.

چیدمان بهینه و عدم ایجاد آشفتگی در فضا

هر چیز به اندازه و به جای خود استفاده شود. در چیدمان و تعداد زیاده روی نکنید. اگر فضای پذیرایی شما خیلی بزرگ نیست، اصلا نیاز به استفاده از دو دست مبلمان یا بکاربردن مبلمان بزرگ و میزنهار خوری بزرگ هم نیست. می توانید از یک دست مبلمان با ابعاد کوچک به همراه میزنهار خوری نه چندان بزرگ استفاده کرده و از شلوغی فضا و به اصطلاح تنگ و ترش کردن مسیر رفت و آمد بپرهیزید.

حتی استفاده از رنگ های یکدست ملایم تر و روشن تر مثل بژ، کرم و خاکستری می تواند فضا را بزرگتر نشان دهد. برای برقراری تعادل و پاشیدن رنگ به روح خانه نیز می توانید از کوسن های رنگی هماهنگ با مبلمان، فرش یا پرده استفاده کنید.

همچنین اگر خانه کوچکی دارید و فضای کافی برای چیدن وسایل ضروری ندارید می توانید از میز و قفسه های درب دار که دارای فضای کافی جهت قرار دادن وسایل هستند استفاده کرده و به خانه خود نظم دهید.

انتخاب رنگ های مناسب و هماهنگی بین آنها در دکوراسیون داخلی

دکور کردن خانه و وسایل آن بدون علم رنگ شناسی به صورت کامل میسر نیست. اگر می خواهید فضای داخلی خانه را جذاب و کاربردی دیزاین کنید باید رنگ ها و روانشناسی رنگ ها را به خوبی بیاموزید.

اینکه چه رنگ هایی در کنار یکدیگر بکار روند و تکمیل کننده یکدیگر بوده و در عین حال جذاب نیز باشند در زیبایی دکوراسیون و انتقال حس مثبت به خانه شما اهمیت زیادی دارد.

راهنمای انتخاب رنگ ها در دکوراسیون داخلی

رنگ ها و استفاده درست از آنها در دکوراسیون خانه جادو می کند. می توانید با استفاده از تم رنگی سرد، فضای آرام و سردی ایجاد کرده طوری که در فصل تابستان خنکای مطبوعی را به روح شما برساند. اما اگر طرفدار رنگ های گرم و دلنشین و در عین حال آرام هستید می توانید از طیف رنگی کرم، بژ و سبز در طیف های متفاوت، دکوراسیون داخلی را به فضایی گرم و دلنشین و صمیمی تبدیل کنید.

اگر دوست دارید به فضا رنگ بیشتری بدهید ولی در عین حال از شلوغی و آشفتگی فضا اجتناب کنید، می توانید از رنگ های گرم و پر رنگ تر مثل سبز یشمی، سبز آبی، قهوه ای، آجری پر رنگ و زرشکی استفاده کنید.

نکته مهم در ترکیب رنگ هاست. اگر فضای خلوتی را طلب می کنید از یک تا دو رنگ در کنار هم استفاده کرده و با بکار بردن رنگ های متعدد فضا را شلوغ نکنید.

شناخت رنگ ها

برای اینکه بتوانید راحت تر با رنگ ها بازی کنید باید مفهوم واقعی هر رنگ را درک کرده و شناخت دقیق و عمیقی از هر رنگ داشته باشید.

هر رنگ مفهوم خاصی را دنبال می کند. برای مثال رنگ قرمز به معنای شور، اشتیاق و انرژی فراوان است.

سبز به معنای سر زندگی، رشد، استواری و ارتباط با طبیعت می باشد.

آبی نماد آرامش و اعتماد است. زرد تداعی کننده شادی، امید و انرژی مثبت است. نارنجی رنگ خلاقیت، جوانی و اعتماد به نفس است و بنفش رنگ اشرافی و در عین حال انرژی بخش است و اما سیاه، سیاه نشانه قدرت، صبر و استقامت است. بدون شک نشانه ای صلح و آرامش و خلوص و پاکی را در رنگ سفید می توان دید. همچنین رنگ سفید جزء رنگ های خنثی بوده و پایه ای برای سایر رنگ ها می باشد.

رنگ طوسی تداعی کننده حس رسمی، حرفه ای و مسئولیت بالا و در عین حال جدی و ساکت می باشد.

قهوه ای نیز پر از سادگی و صمیمیت توام با ثبات است و صورتی یک رنگ جذاب، شیرین و کمی هم زنانه است.

همچنین لازم به ذکر است به رنگ های خنثی نیز بپردازیم. رنگ های خنثی به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم می شوند. سیاه، سفید و خاکستری سه رنگ اصلی خنثی می باشند و رنگ های بژ، کرم و عاجی جزء رنگ های خنثی فرعی گرم و رنگ طوسی و فیلی نیز جز رنگ های خنثی فرعی سرد می باشند.

تا اینجا کمی با رنگ ها آشنا شدید. پس از شناخت کامل رنگ ها، بهترین راه انتخاب یک رنگ اصلی برای دکوراسیون و انتخاب دو تا سه رنگ فرعی برای تکمیل طیف رنگ های مورد نیاز در دکوراسیون داخلی خانه شما می باشد.

فرض کنید رنگ سبز را برای مبلمان خانه خود انتخاب کرده اید، می توانید در کنار مبلمان سبز از دیوارپوش های کرم یا رنگ کرم برای دیوار استفاده کنید. همچنین استفاده از کوسن های کرم رنگ به همراه فرشی با ترکیب رنگی سبز، کرم و زرشکی می تواند انتخاب بسیار هوشمندانه ای باشد.

به جای رنگ کرم می توانید رنگ بژ را نیز جایگزین کنید. این امر کاملا بستگی به سلیقه شما دارد اما در کل رنگ هایی که انتخاب می کنید باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند.

استفاده از رنگ های آرامش بخش و طبیعی مانند سبز، آبی، سفید، کرم و بژ در دکوراسیون داخلی باعث ایجاد حس صمیمیت، آرامش و اتصال روح و روان شما به طبیعت شده و تاثیر بسزایی در روحیه، شادی و آرامش شما دارد.

انتخاب سبک مورد علاقه

سبک مورد علاقه خود را انتخاب کنید، سپس با دانشی که از رنگ ها و روانشناسی آنها دارید رنگ مناسب برای سبک خود را نیز انتخاب کرده و شروع به دیزاین کنید. هماهنگ با سبک و رنگ مبلمان، رنگ، سبک و جنس دیوارپوش ها و کفپوش ها را انتخاب کرده و در نهایت با دقت و سلیقه هرچه تمام تر به انتخاب پرده، فرش، کوسن ها و سایر اکسسوری ها بپردازید.

به مثال زیر توجه کنید:

اگر طرفدار سبک مدرن هستید از مبلمان ساده و با حداقل پیچیدگی و رنگ های مدرن مثل طوسی، آبی، کرم یا بژ استفاده کنید. حال به این فکر کنید که چه نوع کفپوشی را ترجیح می دهید؟ چوبی یا سنگی؟ مثل انواع لمینیت، پارکت یا سنگ و سرامیک. پس از انتخاب کفپوش رنگ دیوارها را هماهنگ با کفپوش انتخاب کرده و در عین حال سعی کنید با رنگ مبلمان نیز همخوانی داشته باشد. شاید هم ابتدا رنگ دیوارها و کفپوش ها را انتخاب کرده باشید. ایرادی ندارد، در ادامه مبلمانی هماهنگ با دیوارها و کفپوش ها انتخاب نمایید.

انواع سبک در دکوراسیون داخلی

سبک کلاسیک

سبک کلاسیک ترکیبی از مواد، متریال و رنگ های لوکس و مجلل می باشد. در این سبک رنگ ها بسیار غلیظ بوده و خیلی اثری از سادگی نیست. معماری فضا به دهه های اخیر بازمی گردد و دربرگیرنده ی مفاهیم قدیمی و سنتی می باشد.

فرش ها و مبلمان ها با جزییات زیاد و طرح های پیچیده و اکسسوری های گران قیمت مانند تابلوهای قدیمی، تابلوفرش و غیره در سبک کلاسیک حضور دارند. این سبک همیشه و همه جا طرفداران خود را داشته و هیچ گاه از بین نمی رود و با قدرت در صحنه سبک های دکوراسیون داخلی باقی می ماند.

سبک مدرن

 سبک مدرن تداعی کننده سادگی و ایده های خلاقانه و مدرن است. دیوارها، پرده ها، مبلمان و اکسسوری ها ساده و با کمترین میزان پیچیدگی و نقش و نگار، از ویژگی های بارز این سبک است. در این سبک خلوتی فضا و سادگی حرف اول را می زند. از چیدمان شلوغ و پر از اکسسوری های پر نقش و نگار و غیره هم خبری نیست.

سبک روستیک

سبک روستیک یا همان استایل روستایی بسیار ساده و جذاب بوده و در عین سادگی محیط گرم و صمیمی روستایی را تداعی می کند.

استفاده از متریال های ساده چوبی، سنگی و طبیعی و به دور از تجمل و بکار بردن اکسسوری های ساده و بدون طرح، فرش ها، کوسن ها و مبلمان ساده و چوبی با رنگ های گرم و آرامش بخش مثل کرم، قهوه ای، زرشکی و غیره از ویژگی های بارز این سبک می باشد. همچنین در این سبک بیشتر از دیوارپوش ها و کفپوش های چوبی با رنگ های تیره مثل قهوه ای، فندقی و طیف رنگ های بژ استفاده شده که یادآور گرما و طبیعت هستند.

سبک اسکاندیناوی

سبکی محبوب و پرطرفدار که متکی به استفاده از وسایل روشن، سادگی و طراحی پر از آرامش می باشد. این سبک عاری از هرگونه تجملی بوده و از رنگ های روشن مثل کرم، سفید، بژ و رنگ چوب برای کفپوش و دیوارها استفاده می کند.

برای مبلمان، پرده ها، فرش و اکسسوری ها در این سبک از ساده ترین طراحی ها استفاده شده و رنگ های روشن و خنثی در این سبک بسیار به چشم می خورند. استفاده از پارچه هایی با طرح و بافت ساده و نرم در مبلمان و پرده ها که توام با حس راحتی و آرامش است یکی دیگر از ویژگی های این سبک می باشد.

سبک مینیمال

سبک مینیمال یکی دیگر از سبک های پرطرفدار بوده که اشاره به فلسفه ای عمیق که بیانگر استفاده حداکثری از حداقل اسباب و وسایل است دارد. در این سبک از هرج و مرج و اصراف خبری نیست. این سبک تداعی کننده سادگی و بهینه کردن وسایل ضروری و کاهش اجزا و وسایل غیرضروری در چیدمان دکوراسیون داخلی می باشد.

در این سبک با حداقل وسایل می توان چیدمان ساده، راحت و خلاقانه ای ارائه کرد. در این سبک دکوراسیون، اولویت اصلی با وسایل ضروری بوده و خیلی از وسایل غیرضروری و اکسسوری ها استفاده نمی شود و فضا بسیار ساده و صمیمی بوده و از یک یا دو رنگ خنثی در کنار رنگ اصلی استفاده می شود.

سبک وینتیج

سبک وینتیج یا سبک قدیمی تداعی کننده نوستالژی های دوران کودکی یا چند دهه قبل می باشد. استفاده از حس بازگشت به گذشته ی نه چندان دور و تجربه فضاهای هنری و شبیه به گالری ها حس شیرینی است. در این سبک ترکیب متریال ها و اسباب و اثاثیه های مربوط به چند دهه اخیر با وسایل مدرن جلوه زیبایی به دکوراسیون خانه شما می دهد. متریال هایی مثل چوب، فلز، چرم و پارچه های کتانی و رنگ های گرم و دلنشین در این سبک بسیار به چشم می خورند.

سبک بوهمی یا بوهو

این سبک معنای عمیق عشق و آزادی را در خود جای داده است و بوهمی Bohemian نیز به همین معناست. این سبک اخیرا به یکی از پرطرفدارترین و جوان پسندترین سبک ها تبدیل شده و تمام محدودیت ها را کنار می زند. رنگ های متنوع و پر از شور و شوق و بدون محدودیت در این نوع چیدمان بسیار به چشم می خورند و انرژی فراوانی به محیط می بخشند.

از ویژگی های مهم و اصلی این سبک الهام گرفتن از هنر و استفاده معنی دار از صنایع دستی متفاوت می باشد. حال می خواهد این اثر دست یا صنایع دستی مربوط به آفریقا، هند، تبت و مناطق مشابه باشد یا مربوط به شمال اروپا و سایر کشورها، فرقی نمی کند آنچه مهم است تلفیق و ترکیب این صنایع دستی با عناصر طبیعی و گیاهان می باشد که باعث ایجاد آرامش و حس هنری خاصی در فضا می شود.

سبک التقاطی

این سبک از تلفیق دو یا سه سبک باهم ایجاد می شود. این کار را باید بسیار هوشمندانه انجام داد وگرنه ممکن است هیچ چیز در جای خود قرار نگرفته و فضا را بدون هیچ معنا و مفهوم خاص و پر از هرج و مرج و ناهماهنگی نشان دهد. می توان از هماهنگی و انطباق رنگ ها و بافت ها به عنوان عنصر اصلی این سبک استفاده کرد ولی در عین حال چیدمانی متفاوت ارائه کرد.

سبک آرت دکو

سبک آرت دکو نمایانگر زرق و برق و تجملات به روشی مدرن می باشد. گویی تجملات و حس مادی گرایانه سبک کلاسیک را با مبلمان و فرش هایی نظیر آنچه که در سبک مدرن استفاده می شود را با یکدیگر آمیخته کرده و به ترکیب جدیدی دست پیدا کرده باشند.

این سبک کمی خاص به نظر می رسد. ظاهری مدرن داشته اما مانند سبک کلاسیک تجملی و خیره کننده نیز می باشد.

نکات مهم در دکوراسیون داخلی

 • به جزئیات توجه کنید: جزئیات کوچکی مثل دستگیره های در، کلید پریزها، محل قرار دادن آینه ها، آباژور ها و ابعادشان، انتخاب طرح مناسب برای کوسن ها و پرده ها و غیره می تواند در جذاب تر کردن محیط تاثیر گذار باشد و زیبایی محیط را دو چندان کند.
 • توجه به نکته مهم زیبا و در عین حال کاربردی: همه چیز را فدای زیبایی یا عملگرایی مطلق نکنید. تلفیقی از این دو بهترین حالت ممکن را برای فضا به وجود می آورد. سعی کنید به همان میزان که به زیبایی محیط اهمیت می دهید، عنصر کاربردی بودن را نیز به آن اضافه کنید.
 • نقطه کانونی ایجاد کنید: می توانید با ایجاد یک نقطه کانونی بر اصل محدودیت در طراحی داخلی صحه بگذارید. یک دیوار را انتخاب کرده و به صورت متفاوت رنگ آمیزی کنید یا از دیوارپوش با جنس و رنگ متفاوت استفاده کنید و سپس به چیدمان حول آن دیوار خاص بپردازید. این کار باعث ایجاد توجه و تمرکز به یک نقطه خاص و ثبات و پایداری می شود.
 • استفاده از نورپردازی مناسب برای هر فضا: هر فضایی نورپردازی مناسب خود را می طلبد. سعی کنید برای فضاهایی مثل نشیمن یا پذیرایی از نورهای مستقیم که از یک منبع به فضا تابیده می شود مثل نور لامپ یا لوستر به همراه نور غیر مستقیم که از سطوح مختلف مثل سقف و دیوارها منشا می گیرند استفاده کنید. البته به همراه این دو نوع نور می توانید از نور نرم که خیلی تند و تیز نبوده و تفاوت بین نقاط تاریک و روشن آن کم است مثل آباژور و شمعدان هم استفاده کنید.
 • نور زنده مثل نوری که از شمع منشا می گیرد نیز برای محیطی مثل نهارخوری بسیار مناسب است. حتی می توانید از ترکیب های نوری مختلف برای ایجاد احساس آرامش و فضای دلنشین تر استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب محلی برای خواب شبانه و احساس آرامش در شماست. پس در چیدمان آن دقت کنید.

نورپردازی مناسب و ملایم به احساس آرامش و خواب شبانه بهتر کمک می کند.

همچنین حذف اثباب و وسایل اضافی، احساس تشویش خاطر و اضطراب را تا حدود زیادی از بین برده و به ذهن شما نظم می دهد.

رنگ آمیزی مناسب و هماهنگ با رنگ تخت خواب تعادل و انطباق بیشتری به اتاق خواب شما می دهد. استفاده از رنگ های گرم و دلنشین نیز بسیار کمک کننده می باشد و بالعکس استفاده از رنگ های تند و پر رنگ مثل قرمز یا بنفش برای محیط اتاق خواب نه تنها آرامش را به شما هدیه نمی دهد بلکه ممکن است باعث پریشانی و اختلال در خواب شبانه شود. همچنین سبکی که برای اتاق خوابتان انتخاب می کنید باید با سبک کلی خانه شما همخوانی داشته باشد.

دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی، نهارخوری و نشیمن که محلی برای وقت گذراندن با خانواده، دوستان و خوردن غذاهای خوشمزه است بسیار اهمیت دارد. پس بهتر است از ترکیب المان و رنگ های گرم و دلنشین برای این محیط ها استفاده شود. استفاده از گلدان ها و اکسسوری های جذاب و شمع و آینه به جذابیت فضا افزوده و نورپردازی مناسب و به اندازه و ترکیب نورهای مستقیم و غیرمستقیم و زنده این محیط را گرم تر و جذاب تر می کند.

استفاده از رنگ هایی نظیر زرشکی، قهوه ای، سبز، کرم و بژ برای مبلمان، فرشها و رومیزی احساس گرما و خانواده بودن را تشدید می کند. سبک دکوراسیون مبلمان، دیوارها و کفپوش ها، پرده ها و فرش ها نیز باید با یکدیگر همخوانی داشته و با سبک کلی خانه شما هماهنگ باشد.

دکوراسیون اتاق کودک

اتاق کودک جایی است که کودک نیاز دارد آزادانه به فعالیت و بازی های کودکانه بپردازد پس باید محیطی امن، شاد و مهیج و اغوا کننده باشد. سعی کنید چیدمان را طوری انتخاب کنید که فضای کافی برای بازی و سرگرمی کودک باقی بماند. می توانید برای دیوارهای اتاق کودک از دیوارپوش های نرم و فومی که حالت محافظ کودک در برخورد با دیوار دارند استفاده کنید.

از انواع این نوع دیوارپوش ها می توان به دیوارپوش های فومی سه بعدی پشت چسب دار که نصب آسانی نیز دارند اشاره کرد. این دیوارپوش ها در طرح ها و رنگ های متفاوتی موجود بوده و می توانید متناسب با نوع دیزاین و سبکی که برای اتاق کودک در نظر گرفته اید این دیوارپوش ها را انتخاب کنید.

دکوراسیون آشپزخانه و نکات مهم

ابتدا سبک مدنظر خود را انتخاب کنید. دوست دارید آشپزخانه ای که در آن وقت گذرانده و به آشپزی می پردازید مدرن باشد یا کلاسیک؟ مجلل باشد یا روستایی؟

انتخاب کابینت آشپزخانه بسیار وابسته به سبکی است که انتخاب می کنید همچنین به طراحی اصلی و کلی خانه شما نیز مرتبط می باشد. اگر سبک خانه شما کلاسیک است نمی توانید از کابینت های مدرن برای آشپزخانه استفاده کنید و بالعکس. پس هماهنگی در سبک، طرح و رنگ از اهمیت بالایی برخوردار است.

به ابعاد و فضای آشپزخانه خود توجه کنید. برای آشپزخانه هایی که فضای کمی دارند سعی کنید از کابینت ها، کفپوش و دیوارپوش های روشن استفاده کنید تا فضا را بزرگتر و خلوت تر نشان دهید.

سعی کنید با طراحی مناسب و کاربردی برای آشپزخانه، این مکان را به یک جای کاربردی، سرزنده و زیبا و منظم تبدیل کنید. از مصالح مناسب و مقاوم در برابر حرارت و رطوبت مثل فولاد ضد زنگ و سنگ مصنوعی استفاده کنید تا در طولانی مدت دچار مشکلاتی نظیر نم و رطوبت نشوید.

در این مقاله به صورت کامل در رابطه با انتخاب سبک مورد علاقه، توجه به ابعاد و فضاهای مورد نظر برای طراحی، نورپردازی موثر و استفاده مناسب  از اکسسوری ها و شناخت رنگ ها و تاثیرشان در طراحی داخلی و معرفی انواع سبک ها و نکات مهم در طراحی داخلی فضاهای متفاوت صحبت کردیم.

چنانچه تمایل دارید در رابطه با دیوارپوش های مختلف اطلاعات بیشتری کسب کنید لطفا مقاله انواع دیوارپوش را مطالعه نمایید.

امیدواریم تیم دکورد به سوالات شما در رابطه با دکوراسیون و دیزاین پاسخ کاملی ارائه داده باشد. اگر هر گونه سوال یا نظری در این رابطه دارید می توانید دیدگاه خود با ما در میان بگذارید. جهت مشاوره و هرگونه خرید با ما از طریق تلفن تماس و واتس آپ در ارتباط باشید. 

 

4 نظر در “  دکوراسیون داخلی منزل 2024

 1. اعظم طالبیان گفت:

  فرش هایی با رنگ طوسی خریدم ولی نمی خوام مبلمانم طوسی باشه به نظر شما چه رنگ مبلمانی به فرش هام میخوره لطفا راهنماییم کنید.

  1. saeed parvizi گفت:

   سلام به شماره 09124883734 در واتس آپ پیام بدید و سوالتون رو مطرح کنید.

 2. هانیه گفت:

  سلام
  بابت این مطلب خیلی تشکر میکنم. محتوای کاملی بود و خیلی زیبا و کامل سبک های دکوراسیون داخلی رو توضیح دادید.
  امکان خرید دیوارپوش هایی که بهش اشاره کردید به صورت حضوری هم وجود داره؟

  1. saeed parvizi گفت:

   بله. خرید به دو صورت حضوری و اینترنتی امکان پذیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)

ماربل شیت

ترمووال

کفپوش

دیوارپوش منعطف

انواع سقف کاذب

انواع قرنیز

ثبت سفارش و مشاوره رایگان

سبد خرید