چوب پلاست چیست؟

چوب پلاست چیست و به چه دلیل در سال‌های اخیر به محبوبیت زیادی رسیده است؟ در این مقاله، قصد داریم این متریال محبوب و کاربردی را باهم بررسی کنیم. چوب پلاست، شباهت بسیار زیادی به چوب دارد و با توجه به مزایایی که دارد در قسمت‌های مختلفی مانند کفپوش، دیوارپوش و غیره مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.

این محصول به عنوان متریالی دوست‌دار محیط زیست شناخته می‌شود، زیرا با استفاده از دورریزها و مواد بازیافتی، تولید شده و پس از تولید نیز می‌توان به راحتی آن را بازیافت کرد.
اگر در رابطه با چوب پلاست کنجکاو هستید یا قصد خرید آن را دارید؛ تا انتهای این مقاله با دکورد همراه باشید.

عناوین

چوب پلاست که با نام کامپوزیت چوب پلاستیک Wood Plastic Composite (به صورت مختصر (WPC)) نیز شناخته می‌شود یکی از انواع مواد کامپوزیتی است که با ترکیب الیاف چوب و ترموپلاستیک تولید می‌شود. همانطور که گفتیم چوب پلاست محصولی دوستدار محیط زیست است که پسماندهای پلاستیکی و پلیمری شده را کاهش داده و با استفاده از مواد بازیافتی تولید می شود.

در فرآیند تولید چوب پلاست هیچ درختی قطع نمی‌شود و همه مواد تشکیل دهنده این متریال دورریز ها و مواد بازیافتی به علاوه برخی از افزودنی‌های سلولزی یا پلیمری هستند.

تولید چوب پلاست

روش تولید این متریال به این صورت است که در ابتدا مواد اولیه فرآوری شده و آماده می‌شود، پس از آن طی فرایندی مخصوص در کارگاه با یکدیگر ترکیب شده و سپس با فرایند اکستروژن، تمام این ترکیب به صورت خمیری در می آید.
همانطور که می‌دانید چوب پلاست به صورت شیت یا پروفیل عرضه می‌شود، این ترکیب خمیری که طی فرایند اکستروژن به دست می‌آید، در قالب‌های مخصوص قرار گرفته و در این مرحله پروفیل‌های چوب پلاست تولید می‌شوند.               

برای تولید چوب پلاست رنگی  از پیگمنت‌های رنگی با کیفیت در فرایند تولید استفاده می شود. تمامی مواد اولیه که برای ساخت چوب پلاست مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ مانند پودر چوب و پلیمر باید از با کیفیت‌ترین مواد موجود باشند تا بتوانیم چوب پلاستی با بهترین کیفیت را تولید کنیم.

چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست

کاربرد چوب پلاست

اما چوب پلاست چه کاربردهایی دارد؟ در ابتدای مقاله گفتیم که از چوب پلاست می‌توان در قسمت‌های مختلفی از یک ساختمان استفاده کرد، اما منظور ما از این قسمت ها دقیقا کدام بخش‌های ساختمان است؟
در واقع بخشی از مهم‌ترین کاربرد های چوب پلاست در قسمت های مختلف ساختمان عبارتند از:

1. استفاده به عنوان کفپوش

چوب پلاست متریال مقاوم و مستحکمی است؛ همین دلیل باعث شده است که شاهد استفاده عمده ای از آن به عنوان کفپوش باشیم. بالکن، تراس، محوطه، کف منزل و … برخی از فضاهایی هستند که می‌توان در آن‌ها از چوب پلاست به عنوان کفپوش استفاده کرد. شاید مطرح‌ترین استفاده از چوب پلاست به عنوان کفپوش در پل طبیعت تهران باشد.

2. استفاده به عنوان دیوارپوش در دکوراسیون داخلی

متریال چوب پلاست، به دلیل مزایای بسیار زیاد و قیمت مناسب آن، به یکی از محبوب‌ترین متریال ها در دکوراسیون داخلی تبدیل شده است. با استفاده از چوب پلاست می‌توانید متریال کاملاً مشابه چوب داشته باشید که همان زیبایی را به محیط عرضه کرده اما از وزن کمتر، مقاومت بیشتر و هزینه مناسب‌تر برخوردار است.

3. استفاده از چوب پلاست در نمای ساختمان

استفاده از چوب پلاست در نمای ساختمان کمتر از کاربردهای دیگر آن دیده می‌شود، اما باز هم به علت اینکه این متریال در برابر شرایط سخت آب و هوایی مقاوم است و با انواع اقلیم‌های مختلف سازگاری دارد، می‌توان آن را به عنوان متریال نمای ساختمان به کار برد. خصوصاً چوب پلاست می‌تواند گزینه مناسبی برای اجرای نمای ویلا در هر شرایط آب و هوایی باشد.

4. استفاده در ساخت نیمکت محوطه

نیمکت‌هایی که در پارک‌ها و فضای سبز قرار می‌گیرند در برابر عوامل بسیار زیادی قرار دارند؛ بنابراین مقاومت آنها اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند. استفاده از چوب به عنوان نیمکت ساختمان نیز ممکن است هزینه‌بر باشد و مقاومت  مد نظر است را  به دنبال نداشته باشد ؛بنابراین چوب پلاست انتخاب بسیار مناسبی برای ساخت نیمکت در محوطه یا فضاهای شهری است .

علاوه بر تمام مواردی که گفته شد، چوب پلاست کاربردهای دیگری در ساخت مبلمان، ساخت سقف کاذب، روف گاردن و … دارد.

مزایای چوب پلاست

 متریال چوب پلاست مزایای بسیار زیادی دارد که یکی از آن‌‌ها مقاومت بالا و استحکام آن است. در ادامه مزایای دیگر چوب پلاست را که سبب محبوبیت ویژه‌ی این متریال شده است را بررسی می‌کنیم.

 • به عنوان اولین مزیت چوب پلاست، به ظاهر بسیار زیبا و منحصر به فرد آن اشاره می‌کنیم. همانطور که گفتیم این متریال شباهت بسیار زیادی به چوب دارد و می‌تواند به همان میزان به فضا زیبایی و شکوه ببخشد.
 • مزیت دیگر چوب پلاست مقاومت بالای آن در برابر ضربه است. در واقع می‌توان گفت که این متریال به آسانی نمی‌شکند و در برابر ضربه مقاوم است.
 • از دیگر مزایای چوب پلاست می‌توان به این اشاره کرد که این متریال ضد خش است و به آسانی خراش بر نمی‌دارد.
  احتمالا شنیده اید که چوب در برابر رطوبت برآمده می‌شود یا به اصطلاح طبله می‌کند، چوب پلاست برخلاف چوب نه طبله می‌کند، نه تغییر شکل می‌دهد.
   یکی از مهم‌ترین مزایای چوب پلاست  این است که این متریال، هیچ آسیبی به طبیعت وارد نکرده و دوستدار محیط زیست است.
  با استفاده از پلاستیک می‌توان استفاده از انرژی را بهینه کرد، به دلیل اینکه این متریال در برابر عبور گرما و سرما مقاوم است
  پیش‌تر هم اشاره کردیم که چوب پلاست در شرایط سخت آب و هوایی مقاوم است. می‌توانید بدون هیچ نگرانی از این متریال در هر اقلیمی استفاده کنید.
  مقاومت چوب پلاست در برابر نفوذ رطوبت و آب بسیار زیاد است و آب به آسانی به آن نفوذ نمی‌کند.
  چوب پلاست از انعطاف پذیری و رنگ و طرح متنوعی برخوردار است و می‌توان متناسب با هر سلیقه‌ای یکی از انواع آن را انتخاب کرد و در ساختمان به کار برد.
 • مورد آخر که برای خریداران اهمیت ویژه‌ای دارد این است که چوب پلاست هزینه بسیار مناسبی دارد و با هر بودجه ای می‌توانید اقدام به خرید آن کنید. در واقع با هزینه کردن برای خرید چوب پلاست، متریالی کاملاً مشابه چوب با مزیت های بیشتر و هزینه بسیار کمتری خواهید داشت.
چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست

قیمت نصب و اجرای چوب پلاست

جهت دریافت قیمت تایل های چوب پلاست، هزینه نصب و اجرا و دریافت مشاوره رایگان با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرماید یا از طریق آیکون های زیر با ما در ارتباط باشید.

چوب پلاست یکی از انتخاب های ارزان، زیبا و باکیفیت برای کفپوش، دیوارپوش و سقف است.

decored.ir
چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست
چوب پلاست

معایب چوب پلاست

 مزایای بی شمار چوب پلاست معایب اندک آن را پوشش می‌دهد. اما وظیفه ما ایجاب می‌کند که  معایب این متریال را برای شما شرح دهیم.
از معایب چوب پلاست می‌توان به امکان تغییر رنگ در برابر نور خورشید در طولانی مدت و فرایند زمانبر و سخت ساخت آن اشاره کرد.

اجرای چوب پلاست

اجرای این متریال باید توسط افراد با تجربه و با سابقه در این زمینه صورت بگیرد. علاوه بر متریال با کیفیت یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود تا چوب پلاست جلوه زیادی به فضای شما ببخشد، این است که تیم اجرایی از تجربه بالایی برخوردار باشد تا اجرای چوب پلاست را به بهترین شکل پیش ببرد.
در اجرای این متریال اولین موردی که به آن توجه می‌شود، صاف بودن سطح زیرین است. در صورتی که سطحی که قصد اجرای چوب پلاست بر روی آن را داریم تراز نباشد، در ابتدا زیرسازی با استفاده از قوطی‌هایی با ابعاد مشخص و  شبکه‌بندی شده صورت می‌گیرد.
در صورتی که چوب پلاست در کف اجرا شود، فاصله آکس تا آکس ۴۰ سانتی متر و در صورت اجرا در نما، این فاصله ۵۰ سانتی متر خواهد بود.
پس از زیرسازی فلزی، پروفیل‌های چوب پلاست با استفاده از پیچ‌های مخصوص به قوطی‌های فلزی نصب خواهند شد. نصب پروفیل‌های چوب پلاست با استفاده از دو سیستم کلیپسی یا پیچ نمایان انجام می‌شود.

هزینه چوب پلاست

در تعیین قیمت متریال چوب پلاست عوامل مختلفی دخیل هستند. یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار در هزینه متریال چوب پلاست، قیمت مواد به کار رفته در آن است. در حال حاضر نوسانات بسیار زیادی در بازار وجود دارد، به همین علت تعیین قیمت پروفیل‌های چوب پلاست بسیار سخت است و نمی‌توان هزینه ای برای آن مشخص کرد. برخی از موارد مهم و تاثیر گذار در تعیین هزینه چوب پلاست عبارتند از:
● کیفیت مواد اولیه ساخت چوب پلاست
● روش ساخت چوب پلاست
● ضخامت پروفیل چوب پلاست
● کاربرد چوب پلاست
● متراژ چوب پلاست مورد نیاز
● دستمزد تیم اجرایی
● هزینه های حمل و نقل
● و …
برای اینکه بتوانید برآوردی از هزینه چوب پلاست به دست آورید به شما پیشنهاد می‌کنیم در تاریخی که در حال مطالعه این مقاله هستید با ما تماس بگیرید تا در رابطه با قیمت به روز مطمئن شوید.

خرید چوب پلاست

اگر قصد خرید پروفیل چوب پلاست را دارید اما نمی‌دانید چه طرحی برای شما مناسب است و چگونه می‌توانید بهترین ضخامت چوب پلاست متناسب با کاربرد مدنظر را پیدا کنید؛ همین حالا با مشاوران دکورد تماس بگیرید تا در رابطه با این موارد شما را راهنمایی کنند.
به شما اطمینان می‌دهیم که دکورد بالاترین کیفیت چوب پلاست را به شما معرفی کرده و با مناسب ترین قیمت، این متریال کاربردی و محبوب را در اختیار شما مشتریان گرامی قرار خواهد داد. از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.

دکورد

دکورد

متخصص دکوراسیون داخلی

آیا تسویه درب منزل امکان پذیر است؟

برای سفارشات واقع در مناطق 22 گانه تهران در صورتی که مبلغ فاکتور بالای 2 میلیون تومان باشد تسویه درب منزل امکان پذبر است.

آیا خرید تنها به صورت اینترنتی امکان پذیر است؟

خیر شما می توانید با مراجعه به آدرس نمایشگاه موجود در صفحه “تماس با ما” خریدتان را بصورت حضوری هم انجام دهید.

نحوه ارسال چگونه است؟

پس از ثبت سفارش و تسویه حساب با دکورد در سریعترین زمان سفارش شما آماده خواهد شد و با توجه به مقدار خریدتان هم می توانید به صورت حضوری کالای خود را تحویل بگیرید و هم از طریق پیک کالا را دریافت کنید. (ارسال بار به شهرستان از طریق باریری های معتبر صورت گرفته و بر حسب مسافت زمان ارسال متفاوت خواهد بود)

ارسال به شهرستان هم دارید ؟

بله کلیه محصولات از طریق باربری های معتبر قابل ارسال به سراسر کشور می باشند.

از زمان سفارش تا تحویل کالا چقدر زمان طول می کشد؟

کلیه سفارشات اعلامی در ساعات کاری همان روز ثبت سفارش شده و نهایتا 3 الی 4 ساعت بعد به مشتری تحویل داده خواهد شد، سفارشات شهرستان هم در سریعترین زمان ارسال شده اما بسته به مسافت مقصد زمان تحویل متفاوت است.

آیا کالاها ضمانت دارند؟

بله، تمامی چوب پلاست ها دارای 12 ماه ضمانت در برابر کیفیت می‌باشند. 

ارسال نظرات و سوالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)

ماربل شیت

ترمووال

کفپوش

دیوارپوش منعطف

انواع سقف کاذب

انواع قرنیز

ثبت سفارش و مشاوره رایگان

سبد خرید